Rok szkolny 2013/2014

2 września zabrzmiał pierwszy dzwonek! Kolejny rok nauki, przygód i ciekawych wydarzeń przed gimnazjalistami. Święto Komisji Edukacji Narodowej odbyło się dnia 17 października 2013 roku.

Obraz 907 Obraz 910

W listopadowy dzień uczniowie świętowali urodziny kolegi – Marcina w uroczej restauracji
w Rajczy. Były prezenty, dobre humory i pyszne jedzenie.

Obraz 119 Obraz 120

Jesienna pogoda sprzyjała podróżom. gimnazjaliści na szlaku okolicznych miejscowości odwiedzili: Rycerkę Górną, ujsoły, Milówkę oraz Węgierską Górkę. Odwiedzając Dolinę Danielki wykorzystaliśmy słoneczne dni spacerując leśnymi ścieżkami. W ogrodzie Hotelu Tycjan w Milówce zamówiliśmy danie obiadowe oraz pyszny deser – szarlotkę na ciepło
z lodami. W pobliżu restauracji znajduje się park, gdzie znajduje się siłownia zewnętrzna,
z której uczniowie bardzo lubią korzystać .

milówka 1 milówka milówka2 Rycerka biwak ujsoły 2 ujsoły W piekarni Węgierska G. Węgierska G.1 Węgierska Górka

Wielki dzień dla uczniów gimnazjum. Jak co roku uczestniczyli w zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych w Jastrzębiu Zdroju. Wyjątkowo na zawody pojechał ze starszymi kolegami – Paweł, uczeń Szkoły Podstawowej.

Obraz 034

Ciekawe spotkanie z Panem weterynarzem, który przybliżył uczniom, co nieco
o czworonożnych pupilach i nie tylko.

Obraz 1008 Obraz 1006 Obraz 1000 Obraz 1004

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, w naszej szkole odbyła się ciekawa prezentacji
o historii Polski, a po niej cieszyła uczniów część warsztatowa, na której musieli wykonać ciekawe zadania plastyczne i kulinarne.

Obraz 045 Obraz 086 Obraz 087

4 grudnia uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na spektakl teatralny do Cieszyna, na przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”.

Obraz 1089 Obraz 1091

Mikołajki to dzień, który lubią zarówno dzieci jak i dorośli. gimnazjaliści z wielka radością
i niecierpliwością czekali na przybycie Świętego Mikołaja.

dscn0091 dscn0135

Przedstawienie bożonarodzeniowe odbyło się 20 grudnia 2013 roku. Po radosnym i pięknym przedstawieniu, uczniowie połamali się opłatkiem i usiedli do wspólnej wieczerzy.

img_4567 Obraz 113 Obraz 1520

20 marca odwiedził naszą szkołę lutnik – rzemieślnik zajmujący się budową i naprawą instrumentów strunowych. Nikt z nas nie pomyli już skrzypiec z altówką!

img_20140320_112718

W maju z wizytą w naszej szkole pojawił się niezwykły czworonóg wraz ze swoimi właścicielami. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega dogoterapia.

Obraz 2041 Obraz 2108

W dniach od 9 do 11 czerwca 2014 roku uczniowie gimnazjum Integracyjnego wraz
z opiekunami udali się do Istebnej na trzydniową wycieczkę. Podczas wyjazdu korzystali
z pięknej pogody spędzając dużo czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu czerwcowej zieleni łąk. gimnazjaliści opalali się, pluskali w basenie, spacerowali oraz obserwowali pasące się konie. Odbyła się również uroczysta msza na łonie natury, odprawiana specjalnie dla nich. Wyjazd ten był dużym sprawdzianem samodzielności naszych wychowanków, ponieważ przez trzy dni samodzielnie przygotowywali posiłki, sprzątali oraz włączali się
w codzienne obowiązki.

gim4 gim3 gim2 gimObraz 001 Obraz 008 Obraz 009 Obraz 018dscn4796 dscn4817 dscn4822 dscn4846

16 czerwca w słoneczny poniedziałek zgromadziliśmy się na boisku szkolnym by wspólnie świętować Dzień Rodziny. Impreza zaczęła się barwnym występem kapeli góralskiej, która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Uczniowie prezentowali tańce góralskie
w strojach ludowych. Uroczystość uświetnił także występ grupy teatralnej „Effata” z Rajczy, która przedstawiła „Kopciuszka”. Kolejnym wydarzeniem był występ uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje talenty. Goście posilali się pysznymi ciastami i naleśnikami domowej roboty, przekładanymi swojskim dżemem.

Obraz 024 Obraz 027 Obraz 048 Obraz 051 Obraz 057 Obraz 060 Obraz 063 Obraz 067

18 czerwca odwiedzili nas Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Prezentowali specjalistyczny sprzęt, którego używają podczas swoich akcji ratowniczych.

Obraz 2356 Obraz 2435 Obraz 2437 Obraz 2461

Kolejnym punktem na szlaku naszych urodzinowych wyjazdów była Węgierska Górka
i spotkanie z naszą solenizantką Anią w karczmie „Pod Baranią”.

1 2 3 4

27 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. O godzinie 9.00 wszyscy spotkaliśmy się w kościele by uczestniczyć w Mszy Świętej, następnie zebraliśmy się w sali gimnastycznej gdzie wręczone zostały świadectwa, dyplomy oraz liczne nagrody dla uczniów. Na koniec na naszych uczniów czekała słodka niespodzianka – owocowe lody z bitą śmietaną, które były miłym akcentem na zakończenie szkolnych trudów.