Rok szkolny 2013/2014

2 września Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Początkowo niektórzy z nas kurczowo trzymali się spódnic mam….było nawet trochę płaczu…Ale po chwili już zapoznawaliśmy się ze sobą no i oczywiście kolorowymi zabawkami!

22 października odbyło się święto pieczonego ziemniaka! Starsi koledzy przygotowali
i rozpalili wielkie ognisko! Były pieczone kiełbaski i oczywiście ziemniaki!

dscf2877 dscf2865

29 listopada w przedszkolu odbył się wyjątkowy dzień! Pani Dyrektor pasowała nas na przedszkolaka. Każdy z nas otrzymał piękny dyplomik i od tej pory mógł czuć się pełnoprawnym przedszkolakiem! A to nie wszystko! W dalszej części dnia każdy z nas przebrał się w fantastyczny strój i rozpoczęła się zabawa andrzejkowa! Były wspólne tańce, zabawy i oczywiście coś słodkiego na ząbek….

Obraz 050

Każde dziecko czeka na ten dzień cały rok! My także. Doczekaliśmy się 6 grudnia. Czekanie bardzo się dłużył…Niektórzy z nas już nawet myśleli, że nie przyjdzie…Ale nagle usłyszeliśmy za drzwiami dzwoneczki i radosny okrzyk „ho ho ho”- Mikołaj wreszcie do nas dotarł! I to z wielkim worem prezentów! Warto było czekać!

dscn0091 dscn0095

16 stycznia dzień pełen radości! Nasza sala gimnastyczna pękała w szwach! Dziś gościliśmy nasze najukochańsze Babcie i Dziadków. Nasi goście obejrzeli najpierw przedstawienie przygotowane przez naszych starszych kolegów i koleżanki, a później występowaliśmy my! Przygotowaliśmy piosenki i wiersze, a potem mogliśmy przytulić się do babci i dziadka i ofiarować im własnoręcznie przygotowane upominki. Było bardzo miło!

Obraz 1522 Obraz 1527

Nasi rodzice znów stanęli na wysokości zadania. 13 lutego każdy z nas miał na sobie bardzo ciekawy strój. Były oczywiście wróżki, księżniczki,rycerze. Ale i inne ciekawe postaci. Było gwarno, wesoło i głośno. A w przerwie częstowaliśmy się przygotowanymi pysznościami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5 czerwca 2014 roku odbył się Dzień Rodziny w naszej grupie. Frekwencja dopisała – przyszli prawie wszyscy rodzice. Mogli oni obejrzeć swoje pociechy w krótkim występie artystycznym. Po wspólnych zabawach, na których humor dopisywał, oraz po słodkim poczęstunku odbyła się prezentacja licznych zdjęć przedszkolaków zrobionych podczas imprez, zabaw i codziennych zajęć.

Obraz 2310 Obraz 2301 Obraz 2292 Obraz 2277 Obraz 2273 Obraz 2265 Obraz 2263 Obraz 2259 Obraz 2252 Obraz 2231 Obraz 2224 Obraz 2213

23 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola brali udział w wycieczce do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Dzięki wyjazdowi dzieci miały okazję zobaczyć z bliska leśne zwierzęta takie jak: jelenie, daniele, sarny itp. Brali udział w pokazie lotów ptaków drapieżnych takich jak: bielik amerykański, sokół, jastrząb. Dzieci były zachwycone wyjazdem i na długo zapamiętają pasjonującą wycieczkę.

Obraz 2518 Obraz 2496 Obraz 2483 Obraz 2476