Rok szkolny 2012/2013

Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta
w Kościele. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej rozpoczął się apel przygotowany przez uczniów klas IV-VI pod okiem Pani Joanny Poręskiej. Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście.

dscf2116 dscf2117 dscf2123

Stało się już tradycją, że na przełomie września i października w naszej szkole organizowane jest ognisko, w którym biorą udział wszyscy uczniowie szkoły. Wspólne pieczenie kiełbasek, gry i zabawy pozytywnie wpływają na integrowanie szkolnego zespołu i pozytywnie nastrajają do pracy na cały nadchodzący rok szkolny.

zdj1 zdj2 zdj3 zdj5

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej jak co roku w szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się na boisko szkolne, na którym odbył się wspaniały pokaz rycerski. Zaproszeni rycerze przybliżyli naszym uczniom historię rycerstwa w Polsce, kodeks rycerski, sposoby walki i stroje rycerskie. Pokaz prowadzony był z dowcipem, humorem, przy dużym zaangażowaniu dzieci.

652 665 zdj1 zdj3

Na pierwszą szkolna wycieczkę wybraliśmy się do JuraParku w Krasiejowie. Uczniowie klas
I-VI, zerówka oraz gimnazjum mieli możliwość zobaczyć na ścieżce edukacyjne prowadzącej ok 2 km różne modele dinozaurów od tych małych po te bardzo duże. W czasie wycieczki skorzystaliśmy również z tunelu czasowego, w którym obejrzeliśmy bardzo ciekawy film dotyczący życia dinozaurów. Na zakończenie wycieczki wspólnie udaliśmy się na ogromny plac zabaw, na którym uczniowie naszej szkoły mogli dać upust swojej energii.

001 008 027 036

Zgodnie z tradycją aby uczcić imieniny Andrzeja w naszej szkole odbyła się huczna zabawa, podczas której chętni do poznania przyszłości uczniowie pod okiem wychowawców klas wróżyli sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytywali” cień rzucany przez odlew. Uczniowie przeżyli dzień pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale.

dscf2233 dscf2239 dscf2247 dscf2251

27 listopada w naszej szkole odbyło się zebranie rodziców, podczas którego klasa I pod fachowym okiem Pani Anity przygotowała układ gimnastyczny, w którym uczniowie wykazali się ogromnym talentem gimnastycznym i sportowym. Rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich małych pociech.

dscf2527 dscf2530 dscf2531 dscf2536 dscf2539 dscf2540 dscf2541 dscf2544

W tym roku szkolnym uczniowie klas IV-VI prezenty od Mikołaja odebrali na basenie w Leśnej, gdzie wybrali się razem z wychowawcą. Na basenie korzystaliśmy z wielką przyjemnością ze zjeżdżalni wodnej, kąpieli i sauny. Wszystkim sprawiło to wielką radość i pomimo zmęczenia, wiele osób chciało zostać jeszcze dłużej. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Szkoda tylko, że tak szybko mijał czas. Lekcje na basenie okazały się strzałem w dziesiątkę.

dsc04248 dsc04253 dsc04256 dsc04258

Z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia dla całej społeczności naszej szkoły, przedstawicieli Fundacji „Elemantarz” oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych z gminy Rajcza odbył się uroczysty apel. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim zebranym, zaś śpiewane kolędy wniosły w nasze serca radość. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zaproszeni goście udali się na spotkanie opłatkowe, które odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Przedświąteczne spotkanie było dobrą okazją do złożenia życzeń noworocznych oraz wręczenia symbolicznych prezentów z okazji zbliżających się świąt.

Obraz 1228 Obraz 1232 Obraz 1237 Obraz 1249 Obraz 1170 Obraz 1172 Obraz 1176 Obraz 1201

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, to jedne z najmilszych
i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Nie zapomnieli o tym nasi uczniowie. Właśnie
z tej okazji przygotowali wspaniały występ, poprzez który chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Po wspólnym poczęstunku przy kawie i herbacie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na spotkanie za rok.

dscn2807 dscn2814 dscn2828 dscn2845

Stało się już tradycją, że na przełomie maja i czerwca w naszej szkole odbywa się Dzień Rodziny. W tym ważnym dniu chcieliśmy być wszyscy razem, by w radosnej i rodzinnej atmosferze świętować Dzień Mamy, Dzień Dziecka i nadchodzący Dzień Taty. Z tej okazji uczniowie przygotowali wspaniałe przedstawienie oraz wiele atrakcji między innymi pokazy strażaków, którzy przypomnieli uczniom oraz rodzicom zasady udzielania pierwszej pomocy, przypomnieli numery alarmowe, a na zakończenie wszyscy wspólnie ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach.

100_1587 100_1543 100_1569 100_1603

W tym roku szkolnym po raz drugi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę tym razem do Parku Rozrywki w Ochabach. Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Park miniatur, kino oraz nieograniczony dostęp do rożnych atrakcji stał się przyczyną niezapomnianych wrażeń.

CAM00247 1381488278902 1381478344645 1381477904385

Trzecią i jednocześnie ostatnią w tym roku szkolnym wycieczką była wycieczka do Zoo
w Chorzowie. W czasie której uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zobaczyć na żywo setki gatunków gadów, ssaków, ptaków, płazów i ryb, które do tej pory znali tylko z ilustracji książkowych lub telewizji. Oglądaliśmy słonie, żyrafy, hipopotamy i te mniejsze zwierzęta jak kangury, małpy czy różnego rodzaju ptactwo. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył nam wielu nowych wrażeń i radości, był wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym
i atrakcyjnym miejscu. Uczniowie wrócili zadowoleni i podekscytowani.

104 105 109 113

Od IX 2012 do VIII 2013 w naszej szkole prowadzone były zajęcia w ramach projektu Społeczna Przestrzeń w Edukacji. Projekt „Społeczna przestrzeń edukacji” był przedsięwzięciem, mającym podnieść kompetencje społeczne i obywatelskie oraz przedsiębiorczość u uczniów i nauczycieli uczestniczących w projekcie. W zajęciach brali udział uczniowie klas I-VI podzieleni na dwie grupy starsze i młodsze. Zajęcia oparte były
na innowacyjnych modelach mediacji, kreacji i partycypacji. Wszyscy uczniowie chętnie
i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, ponieważ dla najaktywniejszych dwóch uczniów była przygotowana nagroda tj. wyjazd do Anglii. Na zakończenie projektu zostały zsumowane wszystkie plusy i minusy uczestników projektu i zostały wyłonione dwie uczennice Jolanta Pietroniec i Ewelina Koźlik, które wspólnie z opiekunami wybrały się na kilkudniową wycieczkę do Anglii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA