Rok szkolny 2012/2013

Rozpoczęcie roku szkolnego. W tym dniu dzieci po długich wakacjach powróciły do przedszkola. Nie obyło się bez łez i wzruszeń. Dzieci zapoznały się ze swoimi paniami oraz salą, a następnie przystąpiły do radosnej zabawy. Pozostałe grupy również z zapałem rozpoczęły kolejny rok szkolny. Dla tych dzieci były to jednak łatwiejsze pierwsze dni, bo przecież to juz kolejny ich wrzesień w murach placówki.

dscf2118 dscf2125 dscf2128 dscf2129

18 Września dzieci miały okazję uczestniczyć w święcie pieczonego ziemniaka, wraz
z kolegami i koleżankami ze starszych klas udały się na miejsce ogniska i pod czujnym okiem Pana Drąga rozpaliły ognisko. Dzieci miały okazje zobaczyć jak zapala się ognisko i w jaki sposób upiec pyszne ziemniaki w żarze ogniska.

1 2 3 4

15. 09. 2013 r. Dzieci miały okazję przyglądać się przygotowanej przez starszych kolegów akademii. Następnie oddali głos pierwszoklasistom, którzy przed społecznością szkolną zdawali swój pierwszy egzamin.

1 2 3 4

Dnia 07.11. dzieci uczestniczyły w zabawie Andrzejkowej. W ten magiczny dzień, przedszkolaki dowiedzieć się mogli kim zostaną w przyszłości. Nie zabrakło układania butów do drzwi oraz przekuwania serca, na odwrocie którego wypisane były imiona płci przeciwnej. Było dużo śmiechu i zdziwienia.

dscf2254 dscf2255 dscf2256 dscf2264

Dnia 23.11.2013r. Przedszkolaki zostały odwiedzone przez aktorkę z teatru. Pani pokazywała najważniejsze rekwizyty potrzebne aktorom do pracy. A także dzieci miały okazję zostać „przerobione” na magiczne postacie.

dscf2491 dscf2493 dscf2500 dscf2501 dscf2503 dscf2509 dscf2512

Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Nie obyło się też bez strachu, bo czekała ich rozmowa z gościem o dobrych i złych zachowaniach . Każdemu poświęcił uwagę i pytał czy od ostatniej jego wizyty dzieci były grzeczne. Wszyscy zgodnie złożyli obietnicę poprawy że w nadchodzącym czasie będą grzeczne.

1 2 3 5 6 7 8

W piątek 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. W tym dniu dzieci wspólnie podzieliły się opłatkiem, spróbowały wigilijnych potraw przygotowanych przez panie kucharki. Po obfitym posiłku, z którego dzieciom szczególnie przypadł do gustu opłatek, śpiewaliśmy wspólnie kolędy.

Obraz 1172 Obraz 1174 Obraz 1177 Obraz 1178

Dnia 09.01.2013 w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci wesoło bawiły się przy akompaniamencie muzyki, Bohaterowie bajek, królewny, czarodzieje, zwierzątka zamieniły przedszkolną salę w magiczny i kolorowy świat. Ciekawe i lubiane przez najmłodszych zabawy ruchowe i tańce, sprawiały, iż z dziecięcych buzi nie znikały uśmiechy.

Obchody Dnia Babci i Dziadka na stałe weszły w kalendarz imprez Przedszkola Fundacji „Elementarz” w Soli Kiczorze. Tym razem zauważenie i uwaga należały się seniorom, a dzieci – najlepiej jak tylko potrafiły – wyraziły swoją miłość do dziadków poprzez prezentacje przygotowanych przez dzieci występów. Były to wiersze, piosenki, tańce, a także – Jasełka. Dzięki życzliwości rodziców po występach dzielni artyści, w towarzystwie swoich najdroższych gości, mogli się posilić pysznymi ciastami. Babcie i dziadkowie wrócili tego dnia do domów
z własnoręcznie przygotowanymi przez dzieci laurkami i innymi miłymi niespodziankami.

Obraz 722 Obraz 723 Obraz 727 Obraz 734

Pewnego dnia czerwca dzieci wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Miały okazję zobaczyć różne zwierzęta. Dzieci zachwycone słoniem bezpiecznie wróciły do domu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA zdjęcie0515 zdjęcie0516