Rok szkolny 2011/2012

Sekcja terenowa INIEMAMOCNI z Jastrzębia Zdroju zaprosiła nas we wrześniu 2011 roku do udziału w sportowej olimpiadzie. Dzień Aktywności Motorycznej to prawdziwe święto sportu i osób niepełnosprawnych. Każdy uczeń brał udział w indywidualnie dobranych konkurencjach sportowych z pomocą wolontariusza. Wszyscy zdobyli medale, pamiątkowe dyplomy i różne upominki. To był dobrze spędzony czas, chętnie tu wrócimy za rok.

olimpiada (1) - kopia olimpiada (2) - kopia olimpiada (3) - kopia olimpiada (4) olimpiada (5) olimpiada

Las jesienią jest naprawdę piękny. Postanowiliśmy udać się do pobliskiego lasu na dłuższy spacer i podziwiać uroki tego miasta. Dominika pokonała w tym dniu naprawdę duży dystans.

jesienny las (3) jesienny las (7) jesienny las (12)

14 października to coroczne święto Szkoły. Świętujemy równocześnie Dzień Nauczyciela jak również pasowanie pierwszoklasistów. Młodsze klasy przygotowały uroczystą akademię, która wszystkim bardzo się podobała, zwłaszcza pokaz mody nauczyciel na wesoło. Odświętnie ubrane i uśmiechnięte dzieci z klasy I złożyły uroczyste ślubowanie, obiecując, że będą pilnymi uczniami i dobrymi kolegami.

dzien nauczyciela (2) dzien nauczyciela dzień nauczyciela

Jesień tego roku była bardzo ciepła, korzystając ze sprzyjającej aury wybraliśmy się na klasową wycieczkę do Parku Miniatur w inwałdzie. Podziwialiśmy miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego różnych państw. Większość miniatur, których w Parku Miniatur Świat Marzeń jest ponad 50, wykonanych zostało w skali 1:25. Plac i Bazylika św. Piotra jest wykonana w skali 1:15 zrobiliśmy sobie w tym miejscu pamiątkowe zdjęcie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naszą szkołę odwiedził ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy. Brał udział w uroczystym apelu, który przygotowali nasi młodsi koledzy. Na koniec ksiądz Biskup pobłogosławił nas i udał się na spotkanie z nauczycielami.

Biskup (2) Biskup (3) biskup

Bardzo lubimy jeść różne potrawy, dlatego postanowiliśmy odwiedzić Misie i wspólnie coś ugotować. Dominika powitała nas u siebie z dużą radością. Chętnie uczestniczyła w zajęciach kuchennych.

odwiedziny u misi (2) odwiedziny u Misi

Długo czekaliśmy na tego gościa. 6 grudnia nie zawiódł nas, odwiedził nas Św. mikołaj
z workiem wypchanym prezentami. Nie zapomniał o nikim. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami, co sprawiło wielką radość. Święty mikołaj był też zapowiedzią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

mikołaj (1) mikołaj (2) mikołaj (3)

Zabawa karnawałowa na sali gimnastycznej była bardzo udana. Ania znalazła nowego partnera do tańca, któremu energia Ani bardzo odpowiadała. Głośna muzyka i tańczące dzieci bardzo podobały się Marcinowi.

karnawal (2) karnawal

To była wyjątkowa wycieczka, bo w głąb ziemi. Tym razem udaliśmy się do Wieliczki. Ta niezwykła Kopalnia Soli od pewnego czasu ma specjalny szlak dla osób niepełnosprawnych, bez barkier. Wygodnie i szybko mogliśmy zwiedzić kilka ciekawych miejsc i posłuchać historii związanych z wydobyciem soli. Największe wrażenie zrobiła na nas cudowna Kaplica Św. Kingi. Znaleźć tu można wspaniałe ołtarze, rzeźbioną ambonę, kopię Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci czy solny pomnik Jana Pawła II.

wieliczka (2) wieliczka (3) wieliczka

Na spotkanie z tradycją udaliśmy się do Chaty Chlebowej w Górkach Wielkich. Pani przewodniczka przypomniała nam jak kiedyś wyglądało życie na wsi, jak powstawał codzienny chleb i masło. Na końcu naszego spotkania własnoręcznie przygotowaliśmy podpłomyki, można było zjeść je ze smalcem lub miodem. Były naprawdę pyszne, poprosiliśmy o dokładkę.

chata chlebowa (2) chata chlebowa (3) chata chlebowa

Po długiej i śnieżnej zimie przyszła piękna wiosna. Korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych udaliśmy się na wycieczkę do Parku w Milówce. Było tam sporo atrakcji, miedzy innymi siłownie zewnętrzne . Próbowaliśmy swoich sił na kilku urządzeniach, to była dobra zabawa. Ani bardzo spodobała się wielka huśtawka na której można było się nawet położyć.

milówka (2) milówka (3) milówka (4) milówka

W kwietniu obchodzimy urodzimy naszej klasowej koleżanki Dominiki Szostak. Tym razem Dominika z mamą zaprosiła nas do Kawiarni w Rajczy na małą uroczystość. Była pyszna szarlotka, aromatyczna kawa z prawdziwego ekspresu i oczywiście lodowy deser. Eleganckie stroje i miła atmosfera podkreślała wyjątkowość tego dnia. Wszystkiego co najlepsze Dominiko!

Ur. misi (2) - kopia ur. Misi (3) - kopia ur. Misi (4) Ur. Misi

Cała nasza klasa udała się na szkolną wycieczkę do Podzamcza, to wyjątkowo urokliwe miejsce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Odwiedziliśmy szkołę prowadzoną przez Fundację Elementarz, a następnie udaliśmy się zwiedzać pobliski zamek. Stare mury zrobiły na nas duże wrażenie, magiczne wnętrze zamku pozostanie na długo w naszej pamięci.

podzamcze (2) podzamcze (3) Podzamcze (4) podzamcze

Dzień Rodziny to święto całej naszej małej społeczności. Każdy stara się zaangażować
w przygotowania by wszystko wypadło jak najlepiej. W tym roku do końca nie wiedzieliśmy jaka czeka na nas niespodzianka – gość specjalny. Okazało się, że przyjechał do naszej szkoły na występy Magik. Pokazywał przeróżne sztuczki i przybliżał nam tajemniczy świat magii. Na przemian znikały kolorowe apaszki a pojawiały się piłeczki, widzieliśmy też sztuczki karciane. Po tym występnie wielu z nas chciało zostać Magikami.

Następnie do naszej szkoły przyjechała Ochotnicza Straż Pożarna z Rajczy, mogliśmy poznać wyposażenie wozu, przymierzyć strój strażacki i zrobić sobie zdjęcie ze strażakiem.

Obraz 039 Obraz 072 Obraz 108 Obraz 130