Rok szkolny 2011/2012

1 września dzieci rozpoczęły kolejny rok szkolny, po uroczystej mszy świętej, która odbyła się w kościele prafialnym w Soli Kiczorze dzieci wraz z rodzicami udały się do budynku szkoły gdzie zostały przywitane przez Panią Dyrektor Teresę Czupajło. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów i życzyła im sukcesów w pracy i w nauce.

15. 09. 2013 r. Dzieci miały okazję przyglądać się przygotowanej przez starszych kolegów akademii. Następnie oddali głos pierwszoklasistom, którzy przed społecznością szkolną zdawali swój pierwszy egzamin.Na zakończenie dzieci udały się na boisko gdzie mogły uczestniczyć w pokazach rycerstwa.

718 822 gotowe1

Wizyta policji cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas spotkania Pan Policjant przekazał dzieciom informacje na temat bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, gdzie wolno a gdzie nie wolno się bawić, jak należy postępować z obcymi. Policjant przypomniał najmłodszym o podstawowych i zarazem ważnych zasadach, którymi należy się kierować podczas przechodzenia przez jezdnię. Tłumaczył dzieciom jak należy poruszać się po chodniku, w których miejscach można przechodzić przez ulicę i jakie czynności należy wykonać przed wejściem na drogę. Ponadto udzielał wielu cennych rad, które pozwolą na bezpieczne poruszanie się po drodze. Spotkanie to również miało na celu przybliżenie zawodu policjanta. Wielką radość sprawiło dzieciom przymierzanie czapki służbowej.

Pewnego słonecznego dnia cała szkoła wybrała się na magiczną podróż do Chlebowej chaty
u Państwa Jadwigi i Mariana Dudysów w Górkach Małych, gdzie dzieci zaznajomiły się
z wyglądem dawnej chaty, historycznymi już sprzętami gospodarstwa domowego. Próbowały swoich sił w pracach ręcznych: mieliły zboże na żarnach, obsiewały mąkę, próbowały młócić cepem.

185 186 189

6 grudnia dzieci od samego rana z niecierpliwością czekały na Mikołaja. dzieci zaśpiewały przygotowane wcześniej piosenki. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami indywidualnymi jak i grupowymi.

Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

mikoła 2011

W przedszkolu zaroiło się od wróżek, księżniczek, rycerzy, policjantów oraz różnych postaci bajkowych, w niektórych grupach pojawiły się nawet oddziały Supermanów i zastępy Batmanów. Dzieci uczestniczyły w balowych konkursach z nagrodami i wspólnych zabawach tanecznych.

276 281 282

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci okazały swoim bliskim szacunek, oraz podziękowały za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały. Występ dzieci wywołał u dziadków ogromną radość oraz wzruszenie. Duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane i kochane wnuki. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane laurki oraz prezenty. Nie zabrakło również wspólnych zabaw z gośćmi przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Spotkanie zakończyło się w bardzo miłej, ciepłej atmosferze.

1 2 3 4 6 8

Spotkanie przedszkolaków z aktorem. Uwrażliwiał on dzieci na sztukę poprzez ekspresję słowną, mowę ciała. Spotkanie aktorem wywołało wiele emocji i przeżyć. Pan chętnie,
z humorem i cierpliwością, opowiadał o swojej pracy, zainteresowaniach, karierze aktorskiej. Zdradził kilka tajników sztuki teatralnej, odpowiadał na liczne pytania przedszkolaków. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Prezentowane przez gościa utwory wzbudziły zaciekawienie wśród dzieci.

1 2 3 4

Wiosną dzieci miały niezwykła okazję zapoznania się z pracą strażaków, sprzętem i wozami strażackimi. Teraz dzieci już wiedzą, jakimi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków
a jakimi do gaszenia pożarów. Przedszkolaki mogły nie tylko obejrzeć , ale również dotknąć wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło przymierzanie strażackiego ubrania oraz lanie wody z wężów strażackich. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby zostać strażakiem. Dodatkową atrakcją okazała się wizyta
w Figloparku, gdzie dzieci zjeżdżały na zjeżdżalniach, kąpały się w basenach z piłkami, pokonywały tor przeszkód.

1 2 3 4 5 6 7 8

Zakończenie roku szkolnego. W tym dniu przedszkolaki wraz z rodzicami udały się na uroczystą mszę świętą a następnie do budynku szkoły na apel pożegnalny. Wręczone zostały dyplomy i nagrody dla wszystkich dzieci.

dscf2026 dscf2068 dscf2078 dscf2080