Rok szkolny 2010/2011

Wakacje szybko minęły i we wrześniu znów spotkaliśmy się wszyscy razem. Grono uczniów powiększyło się o jednego nowego ucznia. Marcin Sporek został naszym nowym klasowym kolegą. Szybko zabraliśmy się do pracy, wspomnienia po wakacjach próbowaliśmy przelać na papier.

nowy uczen1 po wakacjach (2) po wakacjach (3) po wakacjach

Po wakacjach czekała na nas miła niespodzianka. Mamy nowy plac zabaw w ogrodzie przy szkole. Od razu postanowiliśmy sprawdzić te nowe atrakcje. Najbardziej spodobały nam się huśtawki.

plac zabaw (2) plac zabaw (3) plac zabaw (4) plac zabaw

Lato szybko od nas odeszło tego roku, lecz mimo to staraliśmy się korzystać ze spacerów do pierwszego śniegu. Wszyscy wiedzą, że nie ma to jak gimnastyka na świeżym powietrzu.

img_4039 jesienny spacer (2) jesienny spacer

Nasza klasa przygotowała się do udziału w uroczystym apelu z Okazji Święta Niepodległości. Przygotowaliśmy biało-czerwone kotyliony, którymi ozdobiliśmy nasze klasy.

apel niepodleglosci apel niepodleglosci (2)

Nasi młodsi koledzy mogli się zaprezentować podczas szkolnego przedstawienia z okazji Bożego Narodzenia. Trzymaliśmy za nich kciuki, i naturalnie wypadli wspaniale. Po Jasełkach zaprosiliśmy nasze mamy na klasową Wigilijkę. Świąteczna atmosfera wszystkim się udzieliła, było łamanie opłatkiem, życzenia i drobne upominki.

apel Boze N (2) apel Boze N

Starsze klasy zaprosiły nas na swój bal karnawałowy, wspólnie przy rytmach muzyki disco mogliśmy wspólnie spędzić razem trochę czasu. Mimo, że nie mieliśmy przebrań bawiliśmy się świetnie.

karnawał (1) karnawał (2)

W końcu przyszła długo wyczekiwana wiosna, znowu mogliśmy spędzać czas na świeżym powietrzu. Udaliśmy się do pobliskiego lasu szukać pierwszych oznak długo wyczekiwanej wiosny.

wiosna spacer wiosna w lesie

Na spotkanie z tradycją udaliśmy się do Chaty Chlebowej w Górkach Wielkich. Pani przewodniczka przypomniała nam jak kiedyś wyglądało życie na wsi, jak powstawał codzienny chleb i masło. Na końcu naszego spotkania własnoręcznie przygotowaliśmy podpłomyki, można było zjeść je ze smalcem lub miodem. Były naprawdę pyszne, poprosiliśmy o dokładkę.

chata chlebowa (2) chata chlebowa (3) chata chlebowa

Na wiosnę 2011 roku udaliśmy się całą szkołą do Krakowa do Ogrodu Doświadczeń. Prawa fizyki nie miały już przed nami żadnych tajemnic . W towarzystwie młodego fizyka poznawaliśmy interaktywną ekspozycje. Później udaliśmy się na starówkę i Wawel podziwialiśmy uroki starego miasta.

krakow (2) krakow krakow3 krakow5