Rok szkolny 2010/2011

W dniu 01 września 2010 r przedszkolaki, wraz z dziećmi ze szkoły podstawowej powitały nowy rok szkolny 2010/2011. Radość, oczekiwanie wraz z niepewnością, obawa nowej sytuacji ogarniała najmłodsze dzieci. W tym dniu po raz pierwszy poznały panią wychowawczynią, oraz inne dzieci, z którymi cały rok uczęszczały do przedszkola.

W okresie przed adwentowym zgodnie z polską tradycją w naszym przedszkolu odbyła się „Zabawa Andrzejkowa”, w której brały udział dzieci z przedszkola oraz dzieci z klas młodszych Szkoły Podstawowej. Dzieci poznały tradycje ludowe i wróżby przekazywane
z pokolenia na pokolenie. Wróżby przeplatane były zabawami i pląsami przy muzyce niosącymi dzieciom nastrój radości i tajemniczości. Na zakończenie dzieliliśmy się swoimi wrażeniami przy słodkim poczęstunku.

6 grudnia był jednym z najpiękniejszych dni w przedszkolu i szkole w Soli Kiczorze bo przybył do nas długo oczekiwany gość.
Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny dla Mikołaja, który hojnie obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Okres Bożego Narodzenia to niezwykły, wyjątkowy czas pełen ciepła i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Dzieci ze szkoły przygotowały dla całej społeczności szkolno- przedszkolnej Jasełka. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po przedstawieniu były brawa i gratulacje. Przy blasku świec, lampionów wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Dzieci śpiewały kolędy i cieszyły się z nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych. Nie zabrakło łez. Było pięknie, wzruszająco i rodzinnie. Dzieci śpiewały kolędy i cieszyły się z nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych.

dscf0821

Wczesną wiosną dzieci z przedszkola oraz całej szkoły miały okazję uczestniczyć w pokazie strażackim. Dzieci były zachwycone a niektóre postanowiły, że w przyszłości chcą zostać strażakami…

112 113 114

22 stycznia 2010 r w Zespole Wychowania Przedszkolnego obchodziliśmy Święto Babci
i Dziadka. Dzieci na tą okazję, przygotowały program artystyczny. Mali aktorzy w przepięknej scenografii , oraz w przemiłej atmosferze z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. Dziadkowie byli jak zawsze wzruszeni oglądając swoje pociechy – dziękowali, że mogą co roku uczestniczyć w takich spotkaniach. Byli dumni ze swoich wnucząt. Po części artystycznej dzieci złożyły serdeczne życzenia i wręczyły ukochanym Babciom i Dziadkom samodzielnie wykonane upominki. Do życzeń dołączyły się także panie wychowawczynie i pani Dyrektor. Uwieńczeniem spotkania był wspólny poczęstunek. Jeszcze raz NASZYM BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY 100 LAT !!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W lutym w Zespole Wychowania Przedszkolnego odbył się coroczny bal karnawałowy. Sala balowa została przepięknie przystrojona, a dzieci przebrały się

w ciekawe i kolorowe stroje karnawałowe. Na przedszkolnym balu znalazły się więc : królewny, czarodzieje, pszczółki, kotki, biedronki, smoki, rycerze, piraci i wiele innych bajkowych postaci. Nie zabrakło też odważnych spidermenów, policjantów czy strażaków. Zabawom i pląsom przy muzycznych hitach towarzyszyła radość milusińskich, a na ich buziach gościł uśmiech.

Jak co roku, w pierwszy dzień wiosny przedszkolaki były pożegnać zimę tradycyjnym topieniem marzanny. Dzieci wspólnie z Paniami nauczycielkami przygotowały marzannę
i utopiły ją w pobliskiej rzece. Mamy nadzieję, że tym akcentem pomogliśmy zimie opuścić nas na dobre!

Dnia 05 maja w naszej szkole odbyła się wizyta studyjna 5 szkół Fundacji „ Elementarz” odwiedzili nas koledzy, koleżanki wraz z opiekunami, nauczycielami ze szkół z Łutowca, Moczydła, Postaszowic, Tomiszowic i Podzamcza. Podczas wizyty wystąpił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Juhas z Ujsół. Gościem specjalnym była Pani Irena Golec, która podzieliła się kulturą Beskidu żywieckiego oraz historią swoich sławnych synów Braci Golec u Orkiestra. Następnie zaprezentowano podczas prezentacji społeczność szkolno-przedszkolną dzieci
z Soli Kiczory. Po występach nastąpił moment poczęstunku i wręczenia upominków miłym gościom. Na koniec wizyty dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyli w szkolnych podchodach.

dscf1466 dscf1475 dscf1482 dscf1496

Dnia 05 maja 2010 w nasze szkole i przedszkolu gościliśmy rodziców naszych dzieci. Rodzice zostali przywitani przez dzieci programem artystycznym. Rodzice z dumą wypowiadali się na temat swoich pociech. Gościem specjalnym był Józef Broda populyzator muzyki tradycyjnej
z Beskidów. Przedszkolaki były zachwycone ze mogły usłyszeć grę na zupełnie nowych dla nich instrumentach takich jak dudy, tręby pasterskie, listkach i wielu innych instrumentach regionalnych.. Dzieci wraz z rodzicami mieli okazję przygotować sałatki warzywne i owocowe. Następnie dzieci wręczyły upominki, które przygotowali dla swoich rodziców. Uwieńczeniem spotkania był wspólny poczęstunek.

dscf1560 dscf1575 dscf1577 dscf1594 dscf1617 dscf1618