Rok szkolny 2008/2009

1 września 2008 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009. To pierwszy rok funkcjonowania Szkoły Podstawowej Fundacji „ELEMENTARZ” w Soli Kiczorze. Ten rok szkolny przywitano w znacznie większym składzie. W szkole znów pojawiły się maluchy: przedszkolaki, dzieci z klasy „0”, „I”, „II” i „III”. Sala gimnastyczna była pełna dzieci i ich rodziców. Wszystkich obecnych przywitała Dyrektor Teresa Czupajło, a następnie krótką mowę wygłosił Prezydent Fundacji „ELEMENTARZ” A. Jabłoński.

2 3

Tego dnia szkołę odwiedził jeszcze jeden gość. Wszedł na salę w pięknym pióropuszu i w tradycyjnym stroju indiańskim. Trzeba przyznać, że prezentował się okazale. Zauroczył wszystkich opowieściami o Indianach, ich zwyczajach, ubiorze. Poza opowieści uczniowie mieli szansę wysłuchania pieśni indiańskich oraz zatańczenia rytualnych tańców.

14 października 2008 r. odbyło się uroczyste pasowania na ucznia klasy I.
Zaszczytu pasowania na ucznia dostąpili także uczniowie klasy 0. Ich starsi koledzy przygotowali dla nich obrzęd otrzęsin oraz drobne upominki. Pani Dyrektor przyjęła
ich w poczet uczniów szkoły.

9 7

19 grudnia 2008 r. cała szkoła zasiadła do wigilijnego stołu. Szkolną wigilijkę rozpoczęła modlitwa. Ksiądz Żak w pięknych słowach ujął sens i znaczenie świąt Bożego Narodzenia. Następnie życzenia dla całego grona pedagogicznego i wszystkich uczniów złożył
M. Jeleśniański. Jak nakazuje tradycja po modlitwie wszyscy z opłatkami złożyli sobie życzenia. Później były wigilijne potrawy, kolędy i prezenty.

10 11 12

12 stycznia 2009 r. uczniowie spotkali się z aktorem teatralnym, Jerzym Dziedzicem. Pokazał on uczniom, czym jest aktorstwo, wyjaśnił, jak poruszać się po scenie, uczył, jak ukazać na scenie szeroką gamę uczuć. Każdy uczeń chciał zaprezentować na scenie swoje umiejętności. Wielu się to udało, choć może nie wystąpili w wymarzonych rolach.

13 14

15 maja 2009 r. uroczyście nadano tablicę w szkole. Uczniowie klas starszych przygotowali krótkie przedstawienie ukazujące trudy i znoje życia szkolnego. Prezydent Fundacji „Elementarz” – A. Jabłoński i pani M. Lorek przekazali szkole nowe tablice, które jeden
z rodziców pomógł zawiesić na frontowej ścianie szkoły. Na tę uroczystość przybyli również rodzice oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

15 16 17

22 maja uczniowie klasy II – III wyjechali do Władysławowa – Chłapowa na „zieloną szkołę”. Przez dwa tygodnie pobytu nad morzem zwiedzili port rybacki we Władysławowie, latarnię na Rozewiu, odwiedzili fokanarium na Helu i Trójmiasto. Odbyli krótki rejs po morzu. Niemalże codziennie byli na plaży – zbieranie muszelek, szukanie bursztynów, robienie piaskowych zamków. Także codziennie odbywały się zajęcia szkolne. 6 czerwca wrócili do domów pełni wrażeń i opaleni.

zdjecie1 zdjecie 5 zdjecie 3 zdjecie 2 zdjcie 4 zdjecie 6DSC05095 DSC05119

1 czerwca 2009 r. odbył się w szkole Dzień Rodziny. Impreza miała zintegrować całą społeczność szkolną. Było przedstawienie, wspólne prace kulinarne, pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz największa atrakcja dnia – loteria fantowa z główną nagrodą – rowerem. Dopisała pogoda oraz humory wszystkich uczestników.

IMG_3161 IMG_3162 IMG_3166 IMG_3188

W czerwcu 2009 r. Szkoła rozpoczęła udział w projekcie „Mosty zamiast murów”. W ramach tego projektu prowadzono zajęcia nauki języka angielskiego w trzech grupach wiekowych: dorośli, uczniowie klas starszych i gimnazjum, uczniowie klas młodszych. W grupie najmłodszej K. Dallig prowadziła zajęcia w formie zabawy. Starsi uczniowie wraz z K. Stanisz pracowali metodą projektów. Dorosłych (nauczycieli i rodziców) uczyła J. Kucharska.

22 23 24