Zespół Przedszkolny

W momencie przejęcia szkoły przez Fundację „Elementarz” w naszej placówce został utworzony Zespół Wychowania Przedszkolnego. Przedszkole zapewnia opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Zajęcia prowadzone są także w czasie ferii zimowych i w pierwszych tygodniach lipca. W ramach projektów unijnych placówka zapewnia maluchom trzy zdrowe posiłki dziennie.

Przedszkole położone jest w malowniczej okolicy, co sprzyja codziennym spacerom, które mają charakter poznawczo-edukacyjny oraz krótkim wycieczkom regionalnym. Na terenie placówki znajduje się plac zabaw oraz zadaszona altana, z której mogą bezpiecznie korzystać nasze przedszkolaki.

Sukcesywnie baza przedszkola była wzbogacana o nowe pomoce oraz wyposażenie sal, dzięki czemu obecnie dzieci mają możliwość uczestniczenia w atrakcyjnych zajęciach. W chwili obecnej do przedszkola uczęszcza 25 dzieci. W trakcie zajęć mają one zapewnioną profesjonalną opiekę oraz bezpieczeństwo. Oprócz zajęć wynikających z podstawy programowej nasze przedszkolaki korzystają z bogatej oferty zajęć dodatkowych oraz z zajęć prowadzonych w ramach projektu „Zakątek Przedszkolaka”. W naszej ofercie znajdują się zajęcia z języka obcego, zajęcia specjalistyczne z logopedą i psychologiem, zajęcia usprawniające umiejętności psychoruchowe i motoryczne – rytmika i gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna oraz religia.

Wychowawcy dbają o urozmaicanie zajęć by wszechstronnie stymulować prawidłowy rozwój dziecka. Do tej pory dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z dogoterapeutami, strażakami, policjantami, weterynarzem strażą graniczna, ratownikami GOPR, lutnikiem oraz regionalnymi przedstawicielami kultury i sztuki takimi jak Maria Golec, Joszko Broda czy Jerzy Dziedzic.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_20140320_105159 Obraz 1008 2

Dzieci uczestniczą we wszystkich uroczystościach, apelach i imprezach okolicznościowych organizowanych na terenie placówki. Każdego roku Święty Mikołaj puka do drzwi przedszkola z worem pełnym prezentów. Bardzo ważną imprezą dla każdego przedszkolaka jest Dzień Dziecka, który obchodzimy w ramach Dnia Rodziny wspólnie z rodzicami, dziadkami
i opiekunami.