Gimnazjum

Gimnazjum Integracyjne w Soli-Kiczorze istnieje od 2010r. Zostało otwarte i jest prowadzone we współpracy z katowicką fundacją „Elementarz”.

Nasza placówka posiada doskonałą bazę dydaktyczną. Szkoła wyposażona jest między innymi w tablicę interaktywną, komputer z dostępem do Internetu. Uczniowie mają możliwość korzystania z zajęć ze specjalistami takimi jak :

logopeda;
psycholog;
rehabilitant;
pedagog specjalny.

Wychowawcami klas są pani Justyna Latowska oraz pani Ewa Sporek:

DSCN3918 IMG_3738

Wychowawcy dbają o urozmaicanie zajęć by wszechstronnie stymulować prawidłowy rozwój wychowanków. Do tej pory mieli oni możliwość uczestniczenia w zajęciach
z dogoterapeutami, strażakami, policjantami, weterynarzem, strażą graniczna, ratownikami GOPR, lutnikiem oraz regionalnymi przedstawicielami kultury i sztuki : Maria Golec, Józef Broda czy Jerzy Dziedzic.

Nową formą tzw. „szkoły życia” są kilkudniowe wyjazdy do okolicznych miejscowości. Tradycją stało się obchodzenie urodzin wychowanków. W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami wyjeżdżają do restauracji, co stanowi dla nich kolejny etap „szkoły życia”. Uczniowie uczestniczą we wszystkich uroczystościach, apelach i imprezach okolicznościowych organizowanych na terenie placówki

Wychowankowie szczególnie lubią cotygodniowe zajęcia kulinarne, na których wspólnie
z wychowawcami przygotowują pyszne i sławne na całą szkołę wypieki i inne smakołyki.

Obraz 1277 Obraz 103 Obraz 099 Obraz 024

W okresie świątecznym: bożonarodzeniowych i wielkanocnym, uczniowie i wychowawcy organizują kiermasz ozdób. Zgromadzone środki przeznaczane są na potrzeby uczniów. Uczniowie regularnie i z sukcesami uczestniczą w sportowych olimpiadach.