Miesięczne archiwum: Październik 2019

Święto Dyni

W końcu! Nadszedł ten dzień! Cały rok czekaliśmy, żeby się przebrać i pobawić przy dźwiękach muzyki.
W tym roku do przebiegu corocznego święta dyni dodaliśmy pomarańczowy poczęstunek – wszystko, co jedliśmy i piliśmy było w pomarańczowym kolorze jak królowa naszego święta, czyli dynia rzecz jasna!
Mogliśmy też zmierzyć się w quizie o dyni – pytania były najróżniejsze i każda klasa okazała się specjalistą od dyni. Ciekawe, czy wszyscy tak chętnie zajadają zupkę dyniową? ;-)

dscf2865 dscf2865dscf2865dscf2865

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

W zdrowym ciele, zdrowy duch! – mówi stare porzekadło, a jak powszechnie wiadomo – „przysłowia mądrością narodu”. W związku z tym, 25 października 2019 r., grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w niezwykłym, sportowym wydarzeniu – XXVI Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.
Sportowcy i kibice zgromadzili się na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR-u w Jastrzębiu Zdroju. Po ceremonii otwarcia, przedstawiciele poszczególnych drużyn brali udział w czterech wybranych wcześniej konkurencjach. W tym roku grupę „Kiczorek” tworzyli: weterani – Paweł Sołtysik, Mikołaj Bogdał i Paulina Zoń oraz debiutant – Alan Kubieniec.
Aktywność fizyczna, zdrowa rywalizacja oraz liczne atrakcje towarzyszące imprezie, przyniosły uczestnikom wiele pozytywnych emocji, a ich zaangażowanie zostało nagrodzone pamiątkowymi medalami.
Jesteśmy dumni! Gratulujemy i życzymy kolejnych, sportowych sukcesów!

dscf2865 dscf2865dscf2865dscf2865dscf2865 dscf2865 dscf2865dscf2865 dscf2865

Spotkanie z Podróżnikami

18 października 2019 r. naszą szkołę, odwiedzili niezwykli goście. Pani Marzena i Pan Gabriel, których pasją jest podróżowanie. Podczas spotkania z uczniami opowiadali o swoich licznych podróżach po świecie. Nasi goście odwiedzili m.in. Maroko, Alaskę, pustynie Solną w Boliwii, Indochiny, Kirgistan czy Ugandę. Slajdowisko jakie zaprezentowano podczas spotkania przedstawiało piękne zdjęcia z ukazujące niezwykłe miejsca w różnych częściach świata.
Wiele osób marzy o podróżowaniu, zwiedzaniu, zdobywaniu, a nasi goście - to po prostu robią, kiedy tyko nadarzy się okazja. Spotkanie z uczniami miało na celu pokazanie, że życie z pasją daje wiele satysfakcji. Warto jest mieć marzenia, ale warto je też spełniać.

dscf2865 dscf2865dscf2865dscf2865dscf2865dscf2865>

Spotkanie z Policjantem

Dnia 17.10.2019 r. na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybył do naszej szkoły starszy aspirant pan Krzysztof Kozieł, policjant z Posterunku Policji w Rajczy. Tego dnia dzieci z przedszkola oraz zerówki, jak również te nieco większe z niecierpliwością oczekiwały spotkania z niecodziennym gościem. Uczniowie bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony dzieci, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Uczniowie podziękowali prowadzącemu za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji.

dscf2865 dscf2865

Ślubowanie Pierwszoklasistów

14 października, jak co roku w Dniu Święta Edukacji Narodowej przyjęliśmy do naszej szkolnej społeczności uczniów klasy I. Cóż było robić, kiedy w klasie 11 chłopców i 1 dziewczynka? Nie pozostało nam nic innego, jak tylko zrobić zbójeckie przedstawienie z Janosikiem i Maryną w rolach głównych. Po przedstawieniu ,,zbójnicy” złożyli przysięgę. Obiecali co nastepuje:

• że Paulinie i naszej Pani krzywdy zrobić nie damy
  • że zadania odrobimy i sumiennie obowiązki ucznia wypełnimy
  • że szanować wszystkich ludzi będziemy, a swoim rodzicom i nauczycielom dumę przyniesiemy
  • że o dobre imię klasy i szkoły się postaramy
  • że z kolegami i koleżankami wszystkim się podzielimy
  • że tego, co piękne i słuszne się nauczymy
  • że o dobre imię domu rodzinnego zadbamy
  • że Ojczyznę Polskę i nasze Beskidy kochać będziemy
  • że swoim zachowaniem i nauką radość wszystkim sprawimy
  • ze nasej gwary nigdy nie zabocymy.

• Po przyrzeczeniu zostali pasowani, jak przystało na zbójników palicą. Otrzymali piękne dyplomy i książki, bo przecież każdy zbójnik cytać musi hej!

dscf2865 dscf2865dscf2865 >