Miesięczne archiwum: Marzec 2019

Pierwszy Dzień Wiosny

W czwartek 21 marca 2019 r. po raz czternasty obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym roku obchody koncentrują się wokół hasła “Nikt nie zostanie pominięty” (No one will be left behind). Celem Światowego Dnia Zespołu Downa jest zagwarantowanie osobom z zespołem Downa pełnej akceptacji w społeczeństwie i możliwości korzystania ze swoich praw. Hasło wybrane w 2019 roku jest cytatem z rezolucji ONZ z 25 września 2015 r. na temat konieczności przekształcania świata na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dzisiaj i my przyłączyliśmy się do obchodów tego wyjątkowego dnia. Razem z naszym kolegą Mikołajem założyliśmy kolorowe skarpety na znak solidarności ze wszystkimi osobami z Zespołem Downa.

dscf2865

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM GOPR I STRAŻAKIEM

W marcu naszym gościem był ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) oraz strażak. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się górski ratownik oraz poznaliśmy zasady bezpieczeństwa w czasie górskich wycieczek. Duże zainteresowanie wzbudziły przedmioty przyniesione przez ratownika w plecaku. Każdy mógł spróbować swoich sił podczas udzielania pierwszej pomocy.

dscf2865 dscf2877dscf2865