Miesięczne archiwum: Listopad 2018

Wycieczka do MCK w Żywcu

29 listopada wybraliśmy się do MCK w Żywcu na bajkę muzyczną pt. ,,Smog nas zje”. Głównym celem przedstawienia było przekazanie wiedzy o przyczynach zanieczyszczenia powietrza pochodzących z tzw. niskiej emisji oraz o jego negatywnych skutkach dla środowiska i zdrowia dzieci zamieszkujących na terenach województwa śląskiego.
Gratulujemy naszym kolegom i koleżankom z Katowic wspaniałego występu!

Scenariusz - Marta Fox
Dyrektor artystyczny, reżyseria - Anna Lipiec
Przygotowanie - studenci Specjalności Rytmika Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Scenografia - Marcel Sławiński
Wystąpili - uczniowie Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia "Elementarz" w Katowicach, uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej Fundacji "Elementarz" w Katowicach, studenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Dream Atlas.

Szkolna wymiana pocztówek

Klasa III bierze udział w szkolnej wymianie pocztówek. Napisaliśmy i wysłaliśmy ich już 37. Nasza tablica z mapą Polski powoli się zapełnia. Radość z otrzymanych kartek bezcenna, a przy okazji ćwiczymy pisanie pozdrowień i adresowanie. W dobie sms-ów i e-maili nie jest to taka oczywista sprawa.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zakupienie kartek i znaczków.

dscf2865dscf2865dscf2865

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada uczniowie naszej szkoły, jak co roku uczestniczyli w nietypowych obchodach patriotycznego święta. Zanim jednak przystąpili do działania wszyscy odśpiewali wspólnie z nauczycielami Hymn Polski. Później podzieleni na dwie grupy wiekowe rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach. Rozwiązywali zagadki, łamigłówki, układali wiersze, szukali na mapie polskich miast i rzek… Po zaciętej walce układaliśmy życzenia dla Polski na następne 100 lat!!!

dscf2865dscf2865dscf2865 dscf2877