Miesięczne archiwum: Październik 2018

Szkolne Święto Dyni

Jak co roku odbyło się nasze szkolne Święto Dyni. Tego dnia bawiliśmy się przednio – był konkurs wiedzy na temat dyni i jej pochodzenia, podczas którego każdy uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą; plebiscyt na największą, najśmieszniejszą lub najstraszniejszą dynię oraz zabawa taneczna, w czasie której można było odświeżyć swoje taneczne umiejętności.
Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze. Kolejne Święto Dyni już za rok!

Sportowcy na medal!

24 października 2018 roku, grupa naszych podopiecznych wzięła udział w wyjątkowym, sportowym wydarzeniu – XXV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Podczas ceremonii otwarcia zawodów, sportowcy, idąc w barwnym korowodzie, zaprezentowali się publiczności, licznie zgromadzonej na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR-u w Jastrzębiu Zdroju. W tym roku drużynę „Kiczorek” tworzyli: Paweł Sołtysik, Mikołaj Bogdał oraz dwie debiutantki – Paulina Zoń i Natalia Kąkol. Uczniowie próbowali swoich sił w czterech wybranych wcześniej konkurencjach. Były to, m.in.: przejście przez tunel, gra w kręgle czy rzut piłką do wyznaczonego celu. Aktywność fizyczna oraz zdrowa rywalizacja, przyniosły uczestnikom wiele radości, a ich zapał został nagrodzony pamiątkowymi medalami.
Brawo! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

dscf2865 dscf2865 dscf2865 dscf2877 dscf2865 dscf2865 dscf2865 dscf2865 dscf2865

WARSZTATY BURSZTYNNICZE

Bursztynek, bursztynek znalazłam go na plaży,
Słoneczna kropelka, kropelka złotych marzeń,
Bursztynek, bursztynek położę Ci na dłoni,
Gdy spojrzysz przez niego mój uśmiech Cię dogoni…

W październiku odwiedził nas pasjonat bursztynów. Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach, które poprzedziła krótka prelekcja. Po krótkim teoretycznym wstępie mogliśmy przystąpić do tego co najlepsze – do eksperymentowania. Co robiliśmy?
• poznaliśmy właściwości fizyczne i chemiczne bursztynu;
• topiliśmy, szlifowaliśmy i polerowaliśmy;
• tworzyliśmy dzieła z pyłu bursztynowego.
Podobno bursztyn jest symbolem radości, jasności umysłu, twórczości i intelektu. Mamy nadzieję, że starczy nam jego energii na cały rok szkolny.

dscf2865 dscf2865 dscf2865 dscf2877

Święto Komisji Edukacji Narodowej. Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 18 października zorganizowaliśmy uroczysty apel, na którym obchodziliśmy dwa ważne święta – Dzień Nauczyciela oraz pasowanie pierwszoklasistów. Pełni entuzjazmu i zapału tak sobie mówili:

My się szkoły nie boimy,
choć i praca czeka nas.
Śmiało do niej dziś wkroczymy,
bo nauki nadszedł czas.

Nauczymy się literek,
potem czytać, pisać też
i będziemy mogli sami
już przeczytać każdy wiersz.

Nauczymy się też liczyć
i poznamy cały świat.
Będzie czas i na zabawę
każdy więc jest dzisiaj rad.

dscf2865 dscf2865 dscf2865 dscf2877