Miesięczne archiwum: Wrzesień 2018

Wycieczka do Krakowa

19 września wpadliśmy z wizytą do interaktywnego centrum odkrywania Polski i Polaków ,,History Land”. Przenieśliśmy się w samo serce wydarzeń i poznaliśmy dzieje naszego kraju w sposób, jakiego dotychczas nie znaliśmy. W History Landzie dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom staliśmy się częścią historii, która poruszyła wszystkie Nasze zmysły! Przenieśliśmy się na pole bitwy pod Grunwaldem. Słyszeliśmy szarżę wojsk, staliśmy za sterem okrętu wojennego pod Oliwą, spoglądaliśmy z lotu ptaka na Klasztor na Jasnej Górze, stoczyliśmy heroiczną walkę o Westerplatte. To była wyjątkowa przygoda! Nie bylibyśmy jednak sobą gdybyśmy będąc w Krakowie nie odwiedzili smoka wawelskiego. Smok jak na prawdziwego krakowianina przystało daje dobry przykład jak walczyć ze smogiem i nie zieje prawdziwym ogniem. Obiecujemy brać z Ciebie przykład !!!

dscf2865 dscf2877 dscf2845 dscf2845

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jak co roku, spotkaliśmy się wspólnie przy ognisku, by rozkoszować się smakiem kiełbaski i … oczywiście pieczonego ziemniaczka. Tym razem pogoda nam dopisała, a apetyt wzrastał z każdą minutą! Mniam! Mniam!

dscf2865 dscf2877

Ten wpis został opublikowany dnia 23 Wrzesień 2018 przez Joanna Legierska.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września zgromadziliśmy się, aby wspólnie pożegnać wakacje i przywitać nowy rok szkolny. Wypoczęci uczniowie z uśmiechami na twarzach przywitali swoich wychowawców. Pani Dyrektor przywitała nowych podopiecznych – uczniów klasy pierwszej oraz czwartej, składając życzenia wielu sukcesów oraz zapału do zdobywania wiedzy.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom odkrywania nowych talentów oraz pielęgnowania tych już odkrytych!

Ten wpis został opublikowany dnia 14 Wrzesień 2018 przez Joanna Legierska.