Miesięczne archiwum: Październik 2017

WYSTAWA PLUSZAKÓW

Do szkoły przyszły w odwiedziny pluszaki. Te małe i te całkiem duże, ale wszystkie kochane. Mali je uwielbiają, starsi się do nich nie przyznają, ale ciągle je mają. Grzecznie zasiadły w ławkach, na lekcjach nie przeszkadzały, a na przerwach do wszystkich się uśmiechały.

dscf2865 dscf2877 dscf2862 dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845

Ten wpis został opublikowany dnia 12 października 2017 przez

30 lat minęło….

Tegoroczny Dzień Nauczyciela był w naszej szkole wyjątkowy. Dwunastego października 2017 roku swoje święto obchodzili nauczyciele, uczniowie, ale przede wszystkim Pani Dyrektor Teresa Czupajło, jak również Ci, którzy w społeczności szkolnej są nieco krócej, bo dopiero od miesiąca - nasze kochane pierwszaki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Sprawował ją dobry duch naszej szkoły, ksiądz Krzysztof Żak. Emocji oraz wzruszeń tego dnia, było co niemiara. Wszystkim na usta cisnęły się słowa „jak nie pisać wierszy, jak nie płonąć w podzięce, za dar najpiękniejszy, za serce”.
Pierwszoklasiści mieli trudne zadanie, stanęli przed całą społecznością szkolną oraz rodzicami jako pierwsi. Przedstawili krótką część artystyczną, a następnie z wielką powagą złożyli uroczyste ślubowanie. Całość przypieczętowała Pani Dyrektor dokonując aktu pasowania. Najmłodsi spisali się na medal, ale Ci starsi też nie zawiedli!
Jubileusz Pani Dyrektor wyzwolił w gronie pedagogicznym, nieodkryte dotąd pokłady talentu! Nauczyciele wcielili się w rolę aktorów, poetów, a nawet wokalistów! A wszystko w podziękowaniu za 30 lat wymagającej, bardzo trudnej, ale jakże owocnej pracy Pani Dyrektor Teresy Czupajło! Gratulacjom nie było końca. Przedszkolaki słowami piosenki przytoczyły wiele pięknych chwil z Jej życia, dzięki nim niektórzy dowiedzieli się nawet, że grała Ona na skrzypcach. Z kolei, starsi jednogłośnie zaśpiewali:

„Trzydzieści lat minęło, to piękny wiek,
trzydzieści lat i nawet jeden dzień.
Na drugie tyle teraz przygotuj się,
a może i na trzecie, któż to wie ?”

Pani Dyrektor nie kryła wzruszenia. Nie kryli go również wdzięczni rodzice, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie szkoły. Nie sposób przejść obojętnie obok tak wielkiego wysiłku jaki Pani Dyrektor włożyła w pracę na rzecz dzieci oraz młodzieży. Od samego początku kierowała się wyłącznie dobrem najmłodszych istot, tych zdrowych, ale i tych najbardziej bezradnych – dzieci niepełnosprawnych. Życzymy sobie oraz Pani Dyrektor, aby nie zabrakło Jej sił przez kolejnych 30 lat!

Ten wpis został opublikowany dnia 20 października 2017 przez

Wycieczka do Rajczy i Żywca

W zimny, sobotni dzień, pociągiem klasy B,
z dworca w Soli,
wybraliśmy się mimo woli,
do Rajczy i Żywca.
O Boże!
Przecież tak być nie może,
by nie znać rodzinnych stron.
Urzędy, zabytki, muzea,
zdobywaliśmy niczym trofea.
Szliśmy parami za Dawidem,
który był naszym przewodnikiem.
Dotarliśmy wszędzie raz, dwa,
aż głód dopadł nas wielki jak lwa.
Czas z pożytkiem spędzony,
każdy był zadowolony.
My, bo wiedzę zdobyliśmy niemałą
i skrzydła nam się rozwinęły.
A pana Mirka i panią Olgę
sobotnie porządki w domu ominęły.

dscf2865 dscf2877 dscf2862 dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845dscf2845

Ten wpis został opublikowany dnia 21 października 2017 przez

Święto Dyni

Kolejny rok świętowaliśmy Święto Dyni. I jak w ubiegłym roku nie zabrakło dobrej zabawy… Nawet nasza anglistka dała się ponieść i pozwoliła sobie na… pająka na głowie ;-) Tegoroczne Święto upłynęło pod znakiem bardzo głośnego śmiechu, a to z powodu kilku bardzo pomysłowych konkurencji. Było nurkowanie w misce z wodą i walka z jabłkami (tzw. Apple bobbing), wyścigi przez wciągające bagna czy szalony taniec czarownic, choć żadna nie odleciała :-) Nie zabrakło też słodyczy ale …. Ciiiiiiii! To nasza tajemnica

dscf2865 dscf2877 dscf2862

Olimpiada Specjalna

Pragnę zwyciężać, lecz jeśli nie
będę mógł zwyciężyć,
niech będę dzielny w swym wysiłku...”

/frag. przysięgi Olimpiad Specjalnych/

27 października 2017 r., nasi podopieczni mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym sportowym wydarzeniu – XXIV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.
Uczniowie klas specjalnych szkoły podstawowej i gimnazjum prezentowali swoje umiejętności na okazałej Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR-u w Jastrzębiu Zdroju. Jednak zanim przystąpili do sportowych zmagań, dumnie maszerowali w korowodzie drużyn oraz wygłosili słowa przysięgi.
Ekipę „Kiczorek” tworzyli: Paweł Sołtysik, Mikołaj Bogdał, Dominika Szostak oraz Grzegorz Mika. Podczas zawodów, każdy z uczestników wziął udział w czterech wybranych konkurencjach, dostosowanych do jego możliwości psychofizycznych. Wszyscy walczyli dzielnie, a za swoją wytrwałość zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Rozpiera nas duma! Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

dscf2865 dscf2877 dscf2862dscf2862dscf2862dscf2862dscf2862

Wizyta Strażaka

Chyba każdy mały chłopiec przechodził w swoim życiu czas kiedy marzył o tym, by zostać strażakiem. Dzieciaki kochają czerwone samochody i dzielnych panów gaszących pożary. Nic więc dziwnego, że wizyta Strażaka w naszej Szkole wzbudziła wielkie zainteresowanie i radość. Głównym celem wizyty strażaka było przedstawienie przedszkolakom zagrożeń z jakimi mogą spotkać się w swoim domu oraz przedszkolu. Nauczeni zostali także na jaki numer alarmowy mogą zadzwonić w razie niebezpieczeństwa oraz jakie informacje mają przekazać w zgłoszeniu. Po części teoretycznej dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki a nawet cały mundur. Wszyscy wspólnie na zakończenie zaśpiewali:
„Strażak ognia się nie boi każdemu pomoże,
Po drabinie szybko biega chyba wszystko może!
Kiedy będę duży zostanę strażakiem
Bo jestem odważnym i silnym chłopakiem!”

dscf2865 dscf2877 dscf2862dscf2862dscf2862dscf2862dscf2862