Miesięczne archiwum: Październik 2016

DZIEŃ CHOREJ KSIĄŻKI

20 października obchodziliśmy Dzień chorej książki. Naszą szkolną bibliotekę zamieniliśmy na szpitalny oddział intensywnej terapii dla książek. Ordynatorem została Klaudia Kurowska, uczennica klasy VI. Tego dnia nasi „lekarze” mieli wielu „pacjentów” w stanie ciężkim. Ostry dyżur, szybka diagnoza, emocje, pot i walka o życie każdego „pacjenta”. A niektórych trzeba było nawet reanimować! Uff, ale na szczęście dzięki naszym specjalistom, wszystkie książki zostały uratowane.

i wróciły do zdrowia, by znów dumnie zasiąść na półkach naszej biblioteki.

Ten wpis został opublikowany dnia 24 października 2016przez Karolina Skowron.

SPOTKANIE Z PISARZEM WALDEMAREM CICHONIEM

13 października w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z autorem książek dla dzieci – p. Waldemarem Cichoniem. W trakcie spotkania poznaliśmy historię najbardziej niezwykłego kota na świecie – Cukierka, który stał się bohaterem serii książek dla dzieci. Mieliśmy również okazję zadać wiele pytań, a na koniec zdobyć autografy!

Ten wpis został opublikowany dnia 18 października 2016 przez Karolina Skowron.

DZIEŃ NAUCZYCIELA, PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 13 października zorganizowaliśmy uroczysty apel, na którym obchodziliśmy dwa ważne święta – Dzień Nauczyciela oraz pasowanie pierwszoklasistów.

„Zaszumiały drzewa przed szkołą:

Witaj, pierwsza klaso!

I zagruchał srebrnoszary gołąb.

Witaj, pierwsza klaso!

Słoneczniki za płotem się złocą:

Witaj, pierwsza klaso!

A i wróble w jaśminie świergocą:

Witaj, pierwsza klaso!

Wszystko, wszystko dziś dla pierwszej klasy,

uśmiech słońca, kolorowe astry.

(…) Chodźcie śmiało do szkoły pierwszacy,

do zabawy wspólnej, do pracy.

Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie,

szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie!”

Były chwile humoru i zabawy, trochę powagi, a wszystko dzięki występom Naszych talentów.

Ten wpis został opublikowany dnia 18 października 2016 przez Karolina Skowron.

WYBORY MISTERA SZKOŁY

Dnia 29 września w naszej szkole odbył się konkurs na Mistera Szkoły, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie wzięło udział dziewięciu kandydatów, którzy musieli zmierzyć się w różnych konkurencjach. Na koniec jury w składzie: Julia Droździk i Julia Kurowska wyłoniły zwycięzców:

MISTER SZKOŁY 2016 – DAWID DROŹDZIK

Wicemister Szkoły – Bartłomiej Kowalczyk

Mister Publiczności – Artur Dusek.

Do zobaczenia za rok!

img_6364 img_6365 img_6369 img_6370 img_6371 img_6374 img_6378 img_6381 img_6384 img_6395 img_6399 img_6402 img_6403 img_6405 img_6407 img_6408 img_6409 img_6411

Ten wpis został opublikowany dnia 11 października 2016 przez Karolina Skowron.

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Bajka o ziemniaku

Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał wyrwać roślinę z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, rozgarnęli popiół, aby sprawdzić, co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki, nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne.

I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka, potocznie zwanego kartoflem.

img_6414 img_6415 img_6419 img_6421 img_6422 img_6426 img_6428 img_6430 img_6431 img_6433 img_6435

Ten wpis został opublikowany dnia 1 października 2016 przez Karolina Skowron.