Miesięczne archiwum: Wrzesień 2016

Z WIZYTĄ W KRAKOWIE-BALICACH I W KLASZTORZE W TYŃCU

Przedstawiamy dwie relacje z naszej wycieczki na lotnisko wojskowe w Krakowie-Balicach oraz z odwiedzin o. Leona w jego klasztorze w Tyńcu. Wszystko zostanie udokumentowane zdjęciami.

Pierwsza relacja:

19 września wybraliśmy się na Balice, by podziwiać różnego rodzaju samoloty wojskowe. Dane nam było zwiedzić salę tradycji 8 Bazy Lotnictwa Transportowego oraz płytę lotniska, na której obserwowaliśmy samoloty pasażerskie i wojskowe. Zwiedziliśmy także hangar, w którym dokonuje się przeglądów technicznych samolotów. Każdy mógł zajrzeć do kabiny samolotu i poczuć się, jak prawdziwy pilot. Na koniec wycieczki poczęstowano nas wojskową grochówką.

Z Balic udaliśmy się z wizytą do Ojca Leona, który przyjął nas ciepło i serdecznie. Zwiedziliśmy Opactwo Benedyktów w Tyńcu: zajrzeliśmy do wnętrza kościoła oraz sali poświęconej Janowi Pawłowi II.

Mimo pochmurnej pogody z naszych twarzy nie schodził uśmiech. Wracaliśmy szczęśliwi i zadowoleni.

Druga relacja:

19 września wybraliśmy się do Krakowa, na lotnisko w Balicach. Zwiedziliśmy hangar, w którym dokonuje się przeglądów technicznych samolotów oraz płytę lotniska. Mieliśmy także okazję – dzięki naszemu panu przewodnikowi – wysłuchać wielu ciekawostek dotyczących historii polskiego lotnictwa oraz codziennej pracy pilotów.

Tuż przed droga powrotną wybraliśmy się do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, w którym spotkaliśmy naszego kochanego o. Leona. Uściskom nie było końca!

Ten wpis został opublikowany dnia 27 września 2016 przez Karolina Skowron.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

uczen

Julian Tuwim gdyby dzisiaj żył, toby tak napisał:

„Uczeń Karolek w Kiczorze mieszka.

Czerstwą ma buzię ten nasz koleżka.

Uczy się pilnie przez całe ranki

ze swej szkolnej, pierwszej czytanki.

A gdy do domu, ze szkoły wraca,

psoci, figluje – to jego praca.

itd, itd

Rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Życzymy:

• wszystkim dobrego humoru każdego dnia,

• nauczycielom – wymarzonego ucznia,

• uczniom – piątek i szóstek w dzienniku, znajomych, nie tylko na Facebooku, bez liku,

• rodzicom – zasłużonego w czasie lekcji odpoczynku.

Kalendarz roku szkolnego:

• 23 XII – 2 I – ferie świąteczne, bożonarodzeniowe

• 16 I – 29 I – ferie zimowe

• 13 IV – 18 IV – ferie świąteczne, wielkanocne

• 23 VI – zakończenie roku szkolnego

Ten wpis został opublikowany dnia 1 września 2016 przez Karolina Skowron.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA I UCZNIA „ZERÓWKI”

Drodzy Rodzice, w trosce o wygodę i bezpieczeństwo dzieci oraz Państwa komfort przygotowaliśmy listę rzeczy, które każdemu przedszkolakowi i uczniowi „zerówki”przydadzą się na co dzień. Mamy nadzieje, że ułatwi to Państwu i dzieciom przygotowania do przedszkolnej i szkolnej przygody.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

• chusteczki mokre, suche

• ręcznik papierowy

• kocyk, poduszka

• ubranie na zmianę (koszulka, spodenki, bielizna w reklamówce)

• ryza papieru ksero

• teczka a4

• zeszyt 16-kartkowy

• ołówek, gumka do mazania

• blok rysunkowy kolorowy

• blok techniczny (biały i kolorowy)

• temperówka

• 2 kleje w sztyfcie

• plastelina

• 2 arkusze brystolu

• herbata

WYPRAWKA UCZNIA „ZERÓWKI”

• chusteczki mokre, suche

• ręcznik papierowy

• ubranie na zajęcia gimnastyczne (koszulka, spodenki w reklamówce lub worku podpisane)

• ryza papieru ksero

• teczka a4

• zeszyt 16-kartkowy

• ołówek, gumka do mazania

• blok rysunkowy kolorowy (a4 i a3)

• blok techniczny (biały i kolorowy) a4 i a3

• papier kolorowy

• temperówka

• 2 kleje w sztyfcie

• plastelina

• kredki, mazaki

• 2 arkusze brystolu

• herbata

ŻYCZYMY PAŃSTWU I UCZNIOM SAMYCH RADOSNYCH CHWIL W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

Ten wpis został opublikowany dnia 1 września 2016 przez Karolina Skowron.