Miesięczne archiwum: Maj 2015

Wycieczka do Wrocławia

17 kwietnia uczniowie klasy trzeciej wspólnie ze swoimi starszymi kolegami
i koleżankami z klas 4-6 oraz gimnazjum zwiedzili Ogród Zoologiczny
i Afrykarium we Wrocławiu.

Wszyscy byli pod wrażeniem pięknego Afrykarium, w którym zwiedzający mieli okazję zobaczyć zwierzęta morskie oraz ssaki z różnych stron świata. Druga część wycieczki obejmowała spacer po zoo, w którym dzieci poznawały
i podziwiały niespotykane na co dzień gatunki ssaków, gadów i płazów. Spacerując alejkami ogrodu mogły obejrzeć z bliska zwierzęta, poznać ich wygląd oraz tryb życia.

wrrrrr wr1 wr2 wr5 wr11 wr1111 wr 4 wr 7

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia wszystkim dopisywały humory!

Ten wpis został opublikowany dnia 5 maja 2015 przez Karolina Skowron.

Święto Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole odbył się turniej wiedzy dla klas 1-3 oraz 4-6. Turniej obejmował konkursy o tematyce patriotycznej z przedmiotów nauczanych
w szkole: matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, historii
i społeczeństwa, plastyki, przyrody oraz muzyki. Uczniowie rywalizowali
w swoich kategoriach wiekowych. Nie brakowało również konkursu historycznego poświęconego Konstytucji, jej twórcom i okolicznościom towarzyszącym jej uchwaleniu.

Po bardzo wyrównanej walce składającej się z kilku rund na pierwszym miejscu uplasowała się klasa V, tuż za nimi klasa IV I VI. W klasach młodszych turniej zwyciężyła klasa III, drugie miejsce klasa II a trzecie klasa I.

3maj3 3 maj2 3 maj4 3 maj 5 3 maj 6 3 maj 7

Ten wpis został opublikowany dnia 5 maja 2015 przez Karolina Skowron.