Miesięczne archiwum: Luty 2014

Bal karnawałowy w przedszkolu

Nasi rodzice znów stanęli na wysokości zadania. 13 lutego każdy z nas miał na sobie bardzo ciekawy strój. Były oczywiście wróżki, księżniczki,rycerze. Ale i inne ciekawe postaci. Było gwarno, wesoło i głośno. A w przerwie częstowaliśmy się przygotowanymi pysznościami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten wpis został opublikowany dnia 20 lutego 2014 przez Karolina Skowron.

Stroje Góralskie!

Od niedawna dzieci uczęszczające do naszej szkoły mogą dumnie prezentować się
w tradycyjnych strojach góralskich, które są charakterystyczne dla powiatu żywieckiego. Dzięki fundacji „Elementarz”, która je sfinansowała i naszej kochanej Pani Hani, która je uszyła możemy tworzyć tradycję, która jest bardzo ważna dla każdej społeczności.

Górale mają swój język, własną muzykę, stroje, obrzędy, potrawy, piosenki, święta, imprezy. Są taką małą społecznością, którą wiele osób chce poznać i zgłębić ich tradycje czy sekrety okolic.

Folklor góralski jest żywy i chętnie kultywowany przez naszych uczniów, dlatego też cieszy nas fakt, że nasza szkoła może im umożliwić rozwój w tym kierunku i wspierać ich zainteresowania.

Ten wpis został opublikowany dnia 2 lutego 2014 przez Karolina Skowron.